مسعود رشید قائم مقام واحد روابط عمومی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه بر اساس گفته رئیس جمهور رشد منفی 9 درصد در یک سال و نیم گذشته به مثبت 3 رسیده است، گفت: حل مشکلات اقتصادی از طریق توان داخلی ممکن شده است و دولت باید برای رفع مشکلات اقتصادی نگاهش را به درون و توان داخلی بیندازد.

وی با اظهار نظر در رابطه با اینکه مشکل کشور در بحث اقتصاد، مدیریت است یا تحریم، اظهار داشت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی رئیس جمهور در جمع استانداران و سفرای منطقه در همایش اقتصاد مقاومتی، دولت در حوزه اقتصاد در یک سال و نیم گذشته معجزه کرده است بنابراین با توجه به آمار رئیس جمهور، مشکل اقتصادی کشور، تحریم نیست.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های عمرانی برای دومین بار است که توسط دولت افتتاح می‌شود، گفت: اصرار دولت به افتتاح مجدد پروژه‌های عمرانی که توسط دولت قبل هم افتتاح شده‌ بود، نشان از عملکرد مدیریتی نامناسب دارد.

رشید تاکید کرد: به نظر ما دولت در زمینه راه و شهرسازی ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است، از لحاظ اقتصادی هم می‌گویند دولت معجزه کرده و تورم کاهش پیدا کرده است، اما در ظاهر مردم چیزی را احساس نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات 92 کشور از نظر عمرانی به مراتب افول کرده و این موضوع مشخصا با افتتاح چند باره پروژه‌های دولت قبل مثل آزاد راه حرم تا حرم و همینطور خط راه آهن اینچه برون و پروژه‌های دیگری در استان‌ها نظیر کارخانه کک‌سازی زرند درست نخواهد شد و باید تغییرات ساختاری‌تر این مشکل حل می‌شود.

این فعال دانشجویی با انتقاد عملکرد وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: این وزارتخانه در طول یکسال و نیم گذشته عملکرد چندان مناسبی نداشته و همینطور قول‌ها و وعده‌های داده شده عملی نشده است و رئیس جمهور برای خدمت به مردم در این حوزه باید فکری اساسی داشته باشند.

قائم مقام جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید منتظری ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی مسکن مهر را مزخرف می‌داند و از طرفی هیچ برنامه‌ای برای مسکن اقشار کم درآمد ندارد و با افزایش چندین باره قیمت‌های مسکن مهر امروز دیگر اقشار کم درآمد به راحتی دستشان به این خانه‌ها نمی‌رسد. به همین دلیل ما از مجلس می‌خواهیم تا به مشکلاتی که در زمینه مسکن، راه وجو دارد وارد شده و علت این مشکلات را پیدا کنند.