مسعود رشید، عضو جامعه اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»،با اشاره به دخالت‌های عربستان در یمن گفت: همینطور که انتظار می‌رفت، پیشبینی رهبری درست از آب درآمد چراکه بینی عربستان در یمن به خاک مالیده شده و پس از شکست آن‌ها در یمن آل‌سعود در مسائل داخلی به بن‌بست رسیده است. 

وی تصریح کرد: برای همه مشخص و مبرهن است که عربستان در یمن در باتلاقی فرو رفته که به این راحتی‌ها از آن بیرون نخواهد آمد، شاهدیم که طوفان قاطع در صنعا باعث زلزله سیاسی در ریاض شده است.

عضو جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه امروز پادشاه عربستان به خاطر جنگ یمن حاضر می‌شود تمامی مخالفین خود را حتی در پست‌های مدیریتی پایین تغییر دهد،اظهار داشت: پادشاه عربستان از طرفی خود باعث شکافی در بین شاهزادگان می‌شود که نشان از یک پوسیدگی سیاسی در عربستان است. 

وی افزود: پادشاه عربستان حاضر به برکناری وزیر خارجه ۴۰ ساله‌ای می‌شود.حال سوالی مطرح می‌شود که چرا؟، باید گفت تنها به دلیل مخالفت با جنگ یمن و مشخصا این امر تبعات سنگینی برای عربستان خواهد داشت. تغییر ولیعهد کار کوچکی نیست و از آن بوی جنگ سیاسی و داخلی بر سر قدرت استشمام می‌شود. 

رشید با بیان اینکه جانشینی برای ولیعهد انتخاب می‌شود نیز خود می‌تواند بر طبل اختلاف و جنگ داخلی بکوبد،تاکید کرد: این امر با توجه به اینکه میزان توحش بالا در بین سیاستمداران عربستانی و جنگ قدرت  را نشان می‌دهد، تصور اینکه امروز برای پادشاهی آینده میان جانشین ولیعهد و خود ولیعهد نیز اختلافات بالا بگیرد نیز وجود دارد.

وی درپایان خاطر نشان کرد:  از طرفی اگر هرکسی نیز جانشینی ولیعهدی را بگیرد به پادشاهی نزدیک خواهد شد و به نظر بنده این شاخه شاخه شدن قدرت در عربستان در نابودی پادشاهی این کشور بسیار موثر و این امر تسریع خواهد شد.