مسعود رشید مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار «نسیم» درباره تفاوت‌های مصداقی نشاط در فضای علمی اظهار داشت: این چند روز گذشته و در سال های اخیرصداهایی با مضمون لزوم تزریق نشاط و شادی به فضای دانشگاه به گوش می رسد که بی شک خواسته تمامی دانشجویان و دانشگاهیان است، ولی مصداق آن جای تامل دارد.

رشید با تاکید بر فهم صحیح از تعریف نشاط علمی خاطرنشان کرد: اختلاف اینجاست که ما شادی و نشاط را در دانشگاه ها در راستای تقویت معنویت و تقویت بنیه علمی کشور و با عنایت به وظیفه اصلی دانشجو درکسب علم می دانیم ولی آقایان شادی را در دانشگاه ابتدا در برگزاری کنسرت می دیدند تا جایی که مقام معظم رهبری واکنش نشان دادند و امروز نیز شادی در دانشگاه را در سیاسی کردن آن می بینند.

وی با بیان این نکته که آقایان خمودگی دانشجویان را ناشی از عدم دخالت آنها در معادلات جامعه و دانشگاهی می دانند افزود: با این اوصاف مسئولان به هیچ وجه آمادگی شنیدن صدای مخالف را ندارند که برای نمونه می توان به تعلیق انتخابات تشکل ها اشاره کرد. مقام معظم رهبری بارها اشاره کرده اند که باید جریان مومن و انقلابی را حفظ کرد اما بعضا در دانشگاه ها مسئولین فرهنگی تلاش دارند تا دانشجویان انقلابی را منزوی کنند.

مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه فضای دانشگاه امنیتی نیست بلکه آن را امنیتی جلوه می دهند اظهار داشت: دانشگاه امنیتی زمانی است که رییس جمهور در دانشگاه سیستان و درفضایی کاملا نظامی و امنیتی سخنرانی می کند و زمانی است که قبول انتخابات قانونی تشکل های انقلابی تایید نمی شود که باید بگوییم با چنین رویکردی نمی توان دانشجو انقلابی و مدافع انقلاب را منزوی کرد.

این فعال دانشجویی با تشریح عدم حمایت دولت از تشکل های انقلابی  گفت: تشکل های انقلابی با کسری بودجه مواجه اند و دانشگاه ها سعی در مسکوت نگه داشتن دانشجویان دارند.

مسعود رشید در مورد رویکرد تشکل های انقلابی نسبت به تشکل های دولت ساخته جدید خاطر نشان کرد: از فعالیت تشکل های نوپا استقبال می کنیم اما باید توجه داشت که  این تشکلها با رویکرد مدافع فتنه هم صدا نشوند که در این صورت باید با آنها برخورد شود.

مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان درمورد ادعای آزادی بیان توسط مسئولین دانشگاهی اظهار داشت: این ناخوشایند است که برخی ها از این دم میزنند که در دانشگاه به روی همه باز است و شعار می دهند که به دنبال روشنگری هستیم اما به کرات شاهد این بوده ایم که جلسات سخنرانان انقلابی به دستورمسئولین لغو شده است.