مسعود رشید عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی که مشکلات کنونی برجام را ناشی از «عجله در انجام کار» خواندند، گفت:‌ منتقدان و دلسوزان نظام از ابتدا تأکید داشتند که دولت نباید تمام فکر و ذکرش را معطوف به سیاست خارجی و برجام کنند، ولی دولت بدون توجه به نظرات منتقدان و با شیطنتی که انجام داد تمام مشکلات کشور را به تحریم‌ها ربط داد و گفت برای رفع این مشکلات باید به سراغ کداخدا برویم و با کدخدا ببندیم.

وی تأکید کرد: نمی‌شود گفت دولتمردان خائن هستند، به نظر می‌رسد آنها از ابتدا فکر نمی‌کردند اوضاع برجام و مذاکره با غرب این‌گونه می‌شود و شاید نمی‌دانستند که برجام مشکلات بیشتری را نصیب ما می‌کند البته اگر عجله نمی‌کردند و به حرف منتقدان هم کمی توجه می‌کردند اینگونه نمی‌شد.

این فعال دانشجویی یادآور شد: دولتمردان از این موضوع غافل شدند که آمریکا تغییری نکرده و باور نداشتند که برای اینکه آمریکا در مقابل ما کوتاه بیاید تنها راهش قدرتمند شدن ماست، به همین دلیل فقط به‌دنبال مذاکره بودند و برای این کار هم حتی یک دوره با ویلچر رفتند و یک دوره با لبخند و التماس و خواهش.

رشید با بیان اینکه عجله دولت و عدم توجه به شروط رهبری مذاکرات را برای ما بی‌نتیجه گذاشت، گفت: رفتار تیم دیپلماسی ما به صورتی بود که آمریکایی‌ها دیدند اگر حتی به تعهدات خود هم عمل نکنند هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، ما امروز هم می‌بینیم طرف مقابل به تعهداتش عمل نمی‌کند و به دلیل عجله تیم مذاکره‌کننده و دولت ما هیچ اقدام متقابلی هم نمی‌توانیم انجام دهیم.

رشید تصریح کرد: اینکه امروز مقام معظم رهبری می‌فرمایند مذاکره‌کنندگان عجله کردند به این معنی است برجام نتیجه مثبتی برای ما نداشته است. شاید اگر به شروط 9گانه رهبری توجه می‌شد و اگر دولت عجله نمی‌کرد که زودتر برجام را به سرانجام برساند امروز شاهد چنین اتفاقاتی در رابطه با برجام نبودیم.

وی گفت: عجله دولت در مذاکرات باعث شد سر ما کلاه برود و شاید امروز برگشت برای ما خیلی سخت شده باشد. امروز برجام یک‌طرفه در حال انجام است و این به خاطر عجله و بی‌دقتی دولتمردان در مذاکرات است.